Błąd w Windows Store zawyża oceny aplikacji

Oficjalnie, Windows 8 zostanie wydany publicznie po 26 października. Deweloperzy Windows 8 mogą jednak wysyłać swoje aplikacje do Windows Store, a pierwsi użytkownicy systemu pobierają je i dokonują ocen. Ostatnio, serwis McAkins poinformował o znalezieniu błędu w sklepie Windows. Chodzi o listę najwyżej ocenianych aplikacji na Windows 8, która zawiera oceny niezgodne z rzeczywistymi wynikami głosowania.

Zgodnie z listą najlepszych aplikacji w sklepie Microsoftu, najwyższą ocenę otrzymała “appka” ASUS WebStorage. W rzeczywistości, wśród ocen znaleźć można tylko jedną opinię oznaczoną pięcioma gwiazdkami. To samo dotyczy kolejnych aplikacji sklasyfikowanych na czołowych miejscach w rankingu. Z drugiej strony, wiele aplikacji ocenionych wysoko, jak MetroTwit, Fresh Paint lub Fruit Ninja, mimo otrzymania znacznej ilości pozytywnych recenzji, nie znalazło się w czołówce tej klasyfikacji.

Specjaliści z McAkins negatywnie oceniają także niechlujne przydzielanie kategorii dla poszczególnych aplikacji. Przykładem jest program biznesowy dla branży medycznej, który można znaleźć w kategorii Zdrowie i Fitness. Wygląda na to, że sklep pod patronatem Microsoftu nie jest jeszcze w pełni gotowy na przypływ “milionów nowych użytkowników”…

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *