Brak problemów z instalacją sprzętu?

Po wydaniu systemu Windows Vista, okazało się, że największy problem stanowi ilość niedziałających urządzeń. Całe to zamieszanie było spowodowane brakiem sterowników, które to producenci sprzętu mieli dostarczyć, wraz z pojawieniem się nowego systemu. W artykule Microsoft apeluje o sterowniki możemy przeczytać, że niejasny termin wydania systemu spowodował to, iż firmy nie mogły dostatecznie dobrze rozplanować prac nad nowymi driver’ami, zrzucając tym samym winę na giganta z Redmond.

Jak informuje ApcMag, Microsoft ma nadzieję, że gdy Windows 7 ostatecznie trafi na rynek, nie pojawią się żadne problemy związane z instalacją sprzętu. Poniższa tabela przedstawia liczbę zainstalowanych prawidło urządzeń oraz procentowy udział urządzeń, które nie zostały zainstalowane (podczas instalacji pojawił się błąd) w systemie Windows Vista z dodatkiem SP1 (wrzesień 2008).

vista-drivers

Z powyższego zestawienia jasno wynika, że prace związane z obsługą sprzętu pracującego na systemie Windows 7, powinny być rozpoczęte już na obecnym etapie.

Kolejnym ważnym wyzwaniem dla giganta z Redmond, jest co raz większa ilość pojawiających się 64-bitowych sterowników. Obecnie 64-bitowe wersje systemu Windows Vista stanowią 25% sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych systemów operacyjnych. Liczba ta dla Świata jest dużo niższa. Niedawno na konferencji WinHEC, Microsoft wezwał producentów sprzętu, aby ci zapewnili gotowość swoich produktów dla wersji 64-bitowych.

Autor: Marek Lubas

Źródło: Neowin.Net

4 thoughts on “Brak problemów z instalacją sprzętu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *