Windows 7 obsłuży DirectX 10 przez CPU

Microsoft wielokrotnie zapowiadał, że Windows 7 będzie miał mniejsze wymagania systemowe względem swojego poprzednika. Teraz przyszedł czas na konkrety – koncern z Redmond ogłosił, że najnowsza wersja okienek będzie wyposażona w platformę WARP która umożliwi wykorzystanie procesora do obsługi DirectX 10. Implementacja tego komponentu ma wspomóc użytkowników którzy posiadają słabsze zintegrowane układy graficzne.

System Windows Advanced Resterization Platform (w skrócie WARP) pozwala na uruchomienie bibliotek DirectX w wersji 10.0 i 10.1 przy wykorzystaniu mocy obliczeniowej procesora który w tym przypadku posłuży za wykonywanie operacji graficznych. W ten sposób odciążane są mało wydajne zintegrowane układy graficzne. Wymagania systemowe do uruchomienia WARP nie są wygórowane – minimum to procesor taktowany 800 MHz oraz 512 MB pamięci RAM.

Microsoft testując platformę WARP użył popularnej gry Crysis. Pomiary z wykorzystaniem benchmarka wykazały, że przy użyciu procesora Core i7, w rozdzielczości 800 x 600 pikseli udało się osiągnąć wynik 7,63 klatki na sekundę.

Autor: Mateusz Ponikowski
Źródło: PC World

5 thoughts on “Windows 7 obsłuży DirectX 10 przez CPU

  1. Ja to się ciesze z tego systemu bo przy zakupie dostałem Windowsa Viste na którym sie wszyzstko cieło ale go zminiłem na xp mam Acera Extensa 5220 intel celeron 1,7GHz 1 GB DD2RAM ,Karte graficzną Mobile Intel 965 Express Chipset Family 394 MB.Wiec dla mnie to jest zbawienie.hehe

  2. A pomyslaleś o uzytkownikach notebookow, netbookow i innego malego sprzetu do ktorego nie mozesz sobie poprostu wepchnac nowej karty graficznej ?? Windows 7 musi dzialac wszedzie i na wszystkim zaczynajac od quardo/octa CPU z nowiuskim GeForcem az do jednordzeniowego 1,5 GH z grafika Intela (wybudowana)

  3. lepiej dokupic karte np 9600gt za 3xxZL gdyz moc obliczeniowa cpu zwyczajnych komputerow domowych jest niewystarczajaca, test robiony na platformie za 4000zl a mowia o wspomaganiu zintegrowanej grafiki(nikt nie kupuje tego z integra) / niedozecznosc !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *