Ceny licencji Windows 8.1 dla producentów tabletów

Informacje związane z Microsoftem w ostatnim czasie dotyczą głównie systemu Windows 10. Tymczasem w sieci pojawiły się dane dotyczące cen licencji dla producentów, którzy chcą oprzeć swoje urządzenie na Windows 8.1. Ile Microsoft zarabia na każdym tablecie?

Dotychczas nie było wiadomo, ile dokładnie producenci muszą zapłacić za każdą licencję sytemu Windows 8.1. W ubiegłym roku Microsoft ogłosił, że licencja będzie darmowa dla wszystkich urządzeń o przekątnej ekranu poniżej 9 cali.

I tak faktycznie jest poza małym wyjątkiem. Za Windows 8.1 with Bing dla urządzeń poniżej 9 cali Microsoft życzy sobie 10 dolarów, jednocześnie oferując zniżkę o wartości… 10 dolarów. Rzeczywisty koszt licencji wynosi zatem 0 dolarów.

Producenci zainteresowani urządzeniami większymi niż 9 cali już tak dobrze nie mają. Licencja Windows 8.1 with Bing kosztuje 25 dolarów od tabletu, jednak także w tym przypadku Microsoft nalicza zniżkę o wartości 10 dolarów. Ostateczny koszt licencji to zatem 15 dolarów.

Warto wspomnieć, że Windows 8.1 with Bing to specjalna wersja Windowsa, w której producent jest zobowiązany do ustawienia Bing jako głównej wyszukiwarki i MSN jako strony startowej przeglądarki. Oczywiście użytkownik może to później zmienić według własnych upodobań.

Windows 8.1 ceny oem (tablety)
Cennik licencji Windows 8.1 dla producentów tabletów

W ofercie dostępne są także wersje Windows 8.1 with Bing wraz z licencją Office 365 Personal na jeden rok. Co ciekawe, w takim przypadku ceny wyglądają identycznie, jak powyżej.

Powyższe ceny dotyczą wyłącznie tabletów. Prawdopodobnie w przypadku notebooków koszt licencji jest inny.

Źródło: ZDNet, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *