Chcesz aktualizować Windowsa 7 jeszcze przez 3 lata? Powstało narzędzie, które to umożliwia

Windows 7

Już 14 stycznia systemem operacyjnym Windows 7 utraci wsparcie i przestanie być aktualizowany przez Microsoft. Firmy korzystające z tego oprogramowania będą mogły zapłacić za kilka lat dodatkowego wsparcia poprzez program Extended Security Updates (ESU). Hakerom udało się właśnie stworzyć oprogramowanie, które użytkownikom indywidualnym pozwoli skorzystać z ESU, by aktualizować swój soft… za darmo.

Gigant z Redmond udostępnił niedawno aktualizację dla Windowsa 7, której jedynym zadaniem jest wprowadzenie do systemu funkcji weryfikującej to, czy dany komputer kwalifikuje się do korzystania z ESU. Uzdolnieni użytkownicy z forum MyDigitalLife stworzyli narzędzie, które jest w stanie obejść zabezpieczenie w taki sposób, aby użytkownicy Windowsa 7 cieszyli się bezpłatnymi aktualizacjami systemu na taki samych zasadach jak uczestnicy programu ESU, ale bez ponoszenia jakichkolwiek opłat.

Metoda na tę chwilę jest skuteczna, ale nie wiadomo czy Microsoft szybko jej nie zablokuje. Wydaje się jednak, że skoro raz udało się ominąć weryfikację, to w przyszłości może to nastąpić ponownie, o ile oczywiście amerykańska firma zdecyduje się storpedować działający obecnie sposób.

Jeśli chcecie z jakiegoś powodu dalej tkwić przy Windowsie 7, zamiast bezpłatnie zaktualizować go do Windowsa 10, to koniecznie odwiedźcie forum MDL. Tam znajdziecie program BypassESU, o którym piszę w niniejszym newsie.

Źródło: MyDigitalLife

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *