Minecraft Earth jest już dostępny w Polsce!

Minecraft Earth pobierz

W miesiąc po użytkownikach ze Stanów Zjednoczonych Polacy mogą już pobierać i instalować Minecraft Earth. Nowa produkcja Microsoftu ma wszystko co potrzebne do tego, by przebić popularnością Pokemon Go. Schemat działania gry jest zbliżony, a realny świat miesza się tu z wirtualnym dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości.

Minecraft Earth – pobierz i graj

Po pobraniu, zainstalowaniu i uruchomieniu Minecraft Earth, aplikacja doinstaluje jeszcze niezbędne dane. Przed rozpoczęciem zabawy należało będzie zalogować się na swoje konto Microsoft – jest to niestety wymóg. Potem zostaje jeszcze stworzenie postaci w oparciu o darmowe elementy lub te, za które trzeba płacić. W grze jest system mikrotransakcji i jest ich całkiem sporo.

Pobierz: Minecraft Earth dla Androida

Pobieranie Minecraft Earth

Po zaliczeniu wszystkich “formalności” postać zostaje rzucona na wirtualną mapę, która do złudzenia przypomina Wasze rzeczywiste otoczenie. Nic dziwnego, bowiem twórcy Minecraft Earth korzystają z prawdziwych map, by zachować system dróg, a także budynków, które w grze obrazowane są poprzez zróżnicowane ukształtowanie terenu. Na samym starcie gra przypomina Wam, że podróżując w realnym świecie podróżujecie też w wirtualnym. Powinniście zawsze patrzeć pod nogi i wypatrywać realnych zagrożeń drogowych. Nie pozwólcie, aby świat wirtualny przysłonił Wam ten rzeczywisty.

Logowanie na konto Microsoftu

Na przestrzeni zabawy będziecie zbierać surowce na mapie i konstruować dzięki nim przeróżne struktury. Chcecie zbudować coś w swoim salonie? Proszę bardzo. Wracając później w to samo miejsce zastaniecie Waszą budowlę. Tworzyć fantastyczny świat możecie rzecz jasna wspólnie ze znajomymi, którzy zainstalowali grę – wystarczy, że bliska Wam osoba zeskanuje odpowiedni kod QR.

Minecraft Earth ma duże szanse przebić Pokemon Go pod kątem popularności i stać się dla Microsoftu niezłą maszynką do zarabiania pieniędzy. A jakie są Wasze pierwsze wrażenia z zabawy i prognozy co do przyszłości nowej gry?

Źródło: Instalki.pl, YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *