Chcesz usunąć Microsoft Store z Windows 10? Gigant odradza

Usuwanie Microsoft Store

Wprowadzony jeszcze wraz systemem Windows 8 sklep z aplikacjami Microsoft Store nigdy nie osiągnął spodziewanego sukcesu. Pomimo poszerzania oferty o gry, muzykę, filmy, czy nawet “wtyczek” do przeglądarek, niektórzy użytkownicy systemu Windows 10 nadal nie są do niego przekonani. Ba, są i tacy, którzy decydują się na jego usunięcie. Tymczasem…

Microsoft ostrzega przed usuwaniem Microsoft Store

W jednym z najnowszych dokumentów opublikowanych na stronie pomocy technicznej gigant z Redmond stanowczo odradza usunięcie aplikacji sklepu. Przedstawiciele Microsoftu podają dwa główne powody przeciwko takiemu działaniu.

Przede wszystkim – co bardzo dziwne – firma twierdzi, że odinstalowanie Microsoft Store “nie jest wspierane”. To dość absurdalne stwierdzenie, bowiem sklep można najzwyczajniej w świecie usunąć poprzez PowerShell. Oczywiście nie jest to typowa metoda odinstalowania programu, ale… Drugi z powodów to niemożliwość przywrócenia Microsoft Store poprzez zwykłą instalację. Firma twierdzi, że jedyna oficjalnie wspierana metoda to reinstalacja lub naprawa Windowsa 10.

Jak przywrócić Microsoft Store bez reinstalacji systemu?

Otóż istnieje taka metoda. Wystarczy uruchomić z prawami administratora PowerShell (Win + X, a następnie “Uruchom“), a następnie wpisać tam komendę:

Get-AppXPackage *WindowsStore* -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}

Po restarcie systemu Microsoft Store znów zagości na Waszym komputerze.

Źródło: Microsoft, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *