Microsoft pozwoli zintegrować Gmail’a z Outlook’iem

Outlook

Korzystacie z kilku skrzynek pocztowych? Czy przypadkiem są nimi Outlook oraz Gmail? Jeśli na te dwa pytania odpowiedzieliście twierdząco, to mamy dla Was świetną wiadomość. Microsoft rozpoczął właśnie testy integracji tytułowego serwisu internetowego z usługami giganta z Mountain View.

Dodawanie poczty Gmai do Outlook’a

Stety lub niestety – mówimy tu o dosyć wczesnych testach, które nie pozwalają na szczegółowe przedstawienie finalnego stanu rzeczy. Czytelnik portalu The Verge po wejściu do internetowego klienta Outlook zauważył powiadomienie informujące o możliwości dodania konta Gmail oraz Kalendarza Google do usługi Microsoftu.

Dzięki temu otrzymał on opcję szybkiego przełączania się pomiędzy skrzynkami odbiorczymi. Póki co funkcjonalność ta okazała się niezbyt przyjazna. Przejście do Gmail (lub odwrotnie) skutkuje bowiem odświeżeniem całej karty przeglądarki. Nie wiadomo jak działa integracja Kalendarza z Outlook – nowość istnieje na ten moment jedynie na papierze.

Na chwilę obecną użytkownik ma możliwość zsynchronizowania tylko jednego konta Gmail z programem Outlook – co jest dosyć dużym ograniczeniem. Wiele osób korzysta bowiem z kilku adresów Gmail.

Źródło: The Verge, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *