Chrome dla Windows 8 upodabnia się do Chrome OS

Microsoft i Google konkurują na wielu płaszczyznach. Obydwie firmy posiadają wyszukiwarkę, mobilny system operacyjny czy system desktopowy. W systemach mobilnych Google ma zdecydowaną przewagę za sprawą Androida, zupełnie inaczej jest na polu tradycyjnych komputerów gdzie wciąż króluje Windows. Google postanowiło wykorzystać sytuację upodabniając najnowszą wersję Chrome dla stylu Modern w Windows 8 do systemu Chrome OS.

W najnowszej wersji deweloperskiej oznaczonej numerem 32.0.1659.2 dev-m Aura wprowadzono zupełnie nowy styl przeglądarki dla interfejsu Modern. Po uruchomieniu Chrome z poziomu kafelek otrzymamy coś w rodzaju pulpitu – nie da się ukryć, że przypomina on Chrome OS. W tym miejscu Google zaimplementowało skróty do swoich najważniejszych usług – wyszukiwarki, poczty Gmail, dysku czy dokumentów.

Chrome_OS_Windows8

Nowy tryb może przypaść do gustu użytkownikom korzystającym z Windowsa 8 na tabletach czy urządzeniach z ekranem dotykowym. W przypadku tradycyjnych komputerów rozwiązanie to nie jest zbyt praktyczne. Po co Google wprowadza interfejs znany z Chrome OS na Windowsie? Być może firma chce oswoić użytkowników “okienek” z wyglądem Chrome OS.

Najnowsza wersja Chrome dla Windows 8 nie posiada wszystkich możliwości znanych z Chrome OS. Funkcjonalność trybu ograniczono do możliwości uruchamiania wielu okien przeglądarki oraz przydanych skrótów aplikacji webowych Google. Możliwe, że w przyszłości pojawią się dodatkowe funkcjonalności.

Osoby zainteresowane nowym wyglądem mogą pobrać wersję deweloperską Google Chrome i uruchomić przeglądarkę w trybie Windows 8.

Źródło: theverge.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *