Ranking przeglądarek we wrześniu: Internet Explorer 8 wciąż najpopularniejszy

Firma Net Applications, zajmująca się badaniem popularności wielu produktów internetowych oraz usług, przyzwyczaiła nas już do regularnych raportów dotyczących najpopularniejszych przeglądarek internetowych. Pomimo niechęci wielu użytkowników do Internet Explorera, ten w dalszym ciągu pozostawia konkurencję daleko za sobą. Różnica widoczna jest na tyle, że nawet poszczególne wersje mają przewagę nad innymi produktami.

Tylko we wrześniu z przeglądarki Internet Explorer korzystało 55.15% użytkowników na całym świecie. Najpopularniejszą z nich jest w dalszym ciągu Internet Explorer 8, który zdobył 21.41% udziałów. Kolejne miejsce również należy do produktów Microsoftu. Internet Explorer 10 cieszył się zainteresowaniem na poziomie 19.43%. Dopiero na trzeciej pozycji uplasował się Google Chrome w wersji 29.0 (12.78%), natomiast kolejne miejsca zdobyły odpowiednio: Firefox 23 (11.5% udziałów), Internet Explorer 9 (9.44%), Internet Explorer 6 (4.87%) oraz Safari (3.59%).

ranking_przegladarek_wrzesien_2013

Powody do obaw może mieć z kolei Opera, z której we wrześniu korzystało tylko 1.21% użytkowników. Szczegółowe zestawienie rankingu popularności można ponadto zobaczyć pod tym adresem.

Źródło: Netmarket Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *