Chromium Edge wspiera już Chromecast’a. Zobacz jak włączyć..

Chromecast

Chromecast to niewielkie urządzenie, które pozwala przesłać obraz i dźwięk z naszego komputera czy smartfona bezpośrednio na większy ekran telewizora. Jest to ciekawe rozwiązanie jeśli chcemy na przykład oglądać filmy na Netflix, a nie posiadamy SmartTV. Jednak nie każda przeglądarka obsłuży ten sprzęt. Firefox przykładowo nie współpracuje z Chromecastem. Bez problemu uruchomimy na nim zawartość z Chrome, Opery, a teraz także Edge (podobno w niektórych przypadkach działa także Vivaldi).

Funkcja przesyłania na Chromecasta była w nowej wersji Edge od samego początku, jednak nie działała – przeglądarka nie wyszukiwała urządzeń. Jak jednak zauważyli użytkownicy Reddita, w tej chwili przycisk przesyłania działa normalnie i pozwala na połączenie się z pobliskim odbiornikiem Google. Wymaga to jednak samodzielnego uruchomienia tej funkcji.

Aby włączyć obsługę Chromecast w Microsoft Edge należy przejść do flag, wpisując w pasku adresu edge://flags, a następnie odnaleźć dwie pozycje (można przejść bezpośrednio do nich poprzez kliknięcie w nazwę):

Flagi mają ustawioną wartość domyślną, przez co są one wyłączone. Należy wybrać więc Enabled, aby je włączyć.

Chromium Edge stale się rozwija i dodaje kolejne przydatne funkcje. Czyżby Microsoft miał szanse zrzucić Google z tronu i przebić popularnością Chrome? Czas pokaże.

Źródło: Reddit via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *