Windows 10 May 2019 Update jest blokowany na komputerach z powodu..”USB”

Windows 10

Już w przyszłym miesiącu użytkownicy Windowsa 10 dostaną siódmą dużą aktualizację systemową. Nazwana ona została May 2019 Update. I chociaż zwykli ludzie muszą jeszcze poczekać, to testerzy otrzymali najnowszą wersję już jakiś czas temu. Jednak nie wszyscy będą mogli zaktualizować swój OS. Jeżeli korzystacie z pamięci masowej USB, bądź kart pamięci (np. poprzez wbudowany czytnik), to system operacyjny nie pozwoli zainstalować nowej wersji oprogramowania.

Powodem dla którego Microsoft blokuje update w takich sytuacjach jest problem z niewłaściwym przypisaniem do dysku. Problem występuje bowiem z przypisaniem odpowiedniej litery do sprzętów USB i kart pamięci po instalacji. Jeżeli spróbujemy z włożonym w port na przykład pendrive’m zaktualizować system, prawdopodobnie wyskoczy poniższe ostrzeżenie:

Informacja dot. upgrade’u / Źródło: Microsoft

Jednak nie taki diabeł straszny jakim go malują. Zapewne część użytkowników pomyślała już o tym, że wystarczy przecież odłączyć urządzenia USB i karty… I właśnie takie jest rozwiązanie. Sam Microsoft zaleca taką czynność, przed ponownym uruchomieniem aktualizacji.

Problem obejmuje pamięci USB, zewnętrzne dyski twarde USB i karty SD. 

Gigant z Redmond ma jednak nadzieję naprawić ten błąd jeszcze przed wydaniem aktualizacji, dzięki czemu każdy będzie mógł bez żadnego problemu zaktualizować swojego Windowsa 10.

Źródło: ZDNet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *