Ciekawy projekt Windows Phone 8

Już wkrótce będzie miała miejsce premiera desktopowej wersji systemu Windows 8. Warto jednak pamiętać, że mniej więcej w tym samym czasie na rynku zadebiutuje również Windows Phone 8, dedykowany smartfonom. Do tej pory na jego temat pojawiło się bardzo niewiele informacji. Możliwe, że ulegnie to zmianie w czerwcu, na kiedy zapowiedziana została konferencja dotycząca mobilnego systemu Microsoftu. Póki co, w Internecie opublikowana została grafika koncepcyjna, przygotowana przez jednego z użytkowników. Trzeba przyznać, że wygląda ona bardzo ciekawie.

Koncepcja użytkownika zakłada zrezygnowanie z wertykalnego ułożenia kafelków interfejsu Metro na ekranie startowym, na rzecz pojawienia się z w sumie czterech ekranów ułożonych horyzontalnie, tak samo jak w rozwiązaniach konkurencji. W rzeczywistości projekt fana jest odpowiednio przystosowanym ekranem startowym, znanym z desktopowej wersji Windowsa 8.

Istnieje nadzieja, że Windows Phone 8 da użytkownikom nieco więcej swobody w dostosowywaniu wyglądu i ustawień systemu. Czy rzeczywiście tak będzie okaże się już wkrótce.

koncepcja windows8

Źródło zdjęcia: RVanhauwere

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *