Microsoft uruchomił swój serwis społecznościowy

Bez specjalnego rozgłosu Microsoft uruchomił swój własny serwis społecznościowy. Nie ma on być jednak konkurencją dla Facebooka czy też Google Plus, ale stanowić niejako ich uzupełnienie i trafiać do nieco innych odbiorców. Witryna So.cl jest bowiem skierowana do uczniów i studentów, którzy chcą się między sobą dzielić wiedzą i informacjami.

Serwis So.cl, wymawia się jako “Social”. Ma on w sobie łączyć serwis społecznościowy z funkcjami związanymi z wyszukiwaniem informacji. Użytkownicy mogą logować się przy pomocy swojego konta na Facebooku lub też identyfikatora Windows Live. Po zalogowaniu ich oczom ukażą się różne rodzaje zainteresowań. W trakcie przeglądania Internetu przy pomocy specjalnego przycisku będzie można dodawać ciekawe artykuły czy też witryny do poszczególnych działów tematycznych. Inni użytkownicy mogą je komentować, współdzielić oraz tagować inne treści.

Czas pokaże czy pomysł Microsoftu okaże się interesujący. Póki co wydaje się, że panuje na nim dość spory bałagan, wynikający głównie z różnorodności językowej w poszczególnych podgrupach.

Źródło: CNet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *