Google Now można już zastąpić Cortaną

Microsoft znalazł sposób, aby Cortana na Androida nieco głębiej integrowała się z systemem. Najnowsza wersja beta, która została udostępniona wybranym osobom, umożliwia już zastąpienie Google Now. Dzięki temu Cortana będzie domyślną wirtualną asystentką na Androidzie.

Po pobraniu najnowszej wersji Cortany na Androida możemy ją uczynić domyślną asystentką w systemie. W tym celu wystarczy skorzystać ze specjalnego skrótu, który dotychczas był zarezerwowany dla Google Now.

Dotychczas po naciśnięciu i przesunięciu w górę przycisku Home uaktywniało się Google Now. Tym jednak razem system zapyta nas, z której aplikacji skorzystać. Wśród pozycji znajduje się oczywiście Cortana. Po zaznaczeniu, by system zawsze korzystał z tego programu, Cortana stanie się domyślną asystentką.

Mimo wszystko Cortany nie można aktywować za pomocą komendy głosowej, jak ma to miejsce na Windows Phone. Pod tym względem na Androidzie wciąż króluje Google Now.

Cortana Android
Cortanę można już ustawić jako domyślną asystentkę w Androidzie

Wersja beta Cortany na Androida została oficjalnie wydana wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i Chinach. W sieci bezproblemowo znaleźć można jednak pliki APK, dzięki którym asystentkę zainstalujemy także w Polsce. Należy jednak pamiętać, że komunikacja odbywa się wyłącznie w języku angielskim.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *