Wirtualna asystentka Microsoftu pojawi się w Windows 10?

Cortana – wirtualna asystentka Microsoftu – jest aktualnie obecna na smartfonach z systemem Windows Phone 8.1. Wszystko wskazuje jednak na to, że gigant z Redmond zaimplementuje to rozwiązanie także w tradycyjnych, desktopowych urządzeniach. Kolejne zalążki funkcji w Windows 10 to potwierdzają.

W najnowszej edycji Windows 10 Technical Preview, oznaczonej numerem 9879, możemy znaleźć ekran konfiguracyjny nazwany jako „Cortana and speech”. Już wcześniej w systemie pojawiały się wzmianki na temat wirtualnej asystentki, jednak teraz Microsoft niejako potwierdził jej obecność.

cortana_windows_10

Oczywiście udostępnione opcje nie pozwalają jeszcze na uruchomienie Cortany. Microsoft sukcesywnie rozwija Windows 10 Technical Preview, dlatego też przed otrzymaniem pełnoprawnej funkcji, w systemie pojawiają się jej zalążki. Podobnie było chociażby w przypadku panelu notyfikacji.

Już niedługo możemy zatem otrzymać możliwość korzystania z wirtualnej asystentki w desktopowym systemie. Niestety nie wiadomo nic na temat dostępności polskiej wersji Cortany. Microsoft milczy na ten temat.

Źródło: Softpedia

1 thoughts on “Wirtualna asystentka Microsoftu pojawi się w Windows 10?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *