Najmłodszy ekspert Microsoftu ma 5 lat!

Ayan Qureshi to najmłodszy certyfikowany ekspert Microsoftu, który w wieku pięciu lat zdał niezwykle trudny egzamin MCP (Microsoft Certified Specialist). Chłopiec ma własne laboratorium w domu, a w przyszłości chce stworzyć brytyjski odpowiednik Doliny Krzemowej.

Chłopiec ma kontakt z komputerami od trzeciego roku życia. Jego ojciec pozwalał mu korzystać ze starych urządzeń, dzięki czemu Ayan poznawał zasady funkcjonowania dysków twardych, płyt głównych itp. Ojciec szybko zauważył, że dziecko pamięta to, co dzień wcześniej mu przekazywał. Z tego względu postanowił poświęcać mu około 2 godzin dziennie na naukę, tłumacząc mu zasady funkcjonowania systemów operacyjnych i podstawowych programów.

Na test Ayan przyszedł w wieku pięciu lat. Egzaminatorzy byli zdziwieni, początkowo nie dopuszczając go do egzaminu. Po zapewnieniach ojca jednak się udało, a chłopiec został najmłodszym w historii specjalistą Microsoftu.

Ayan posiada własne, domowe laboratorium podpięte do sieci, którą sam zaprojektował. W przyszłości chłopiec chce założyć firmę IT i stworzyć brytyjski odpowiednik Doliny Krzemowej, która zostanie nazwana E-Valley.

Źródło: Instalki.pl / Foto: BBC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *