Sprostowanie w sprawie DirectX 12 dla Windows 7

Niedawno informowaliśmy o braku wsparcia dla DirectX 12 w systemie Windows 7. Informacja ta wywołała niemałe poruszenie wśród graczy i użytkowników popularnej Siódemki. Nieprzychylne wieści pochodziły od jednego z pracowników AMD. Amerykańska firma postanowiła się jednak wytłumaczyć.

Przypomnijmy – o braku wsparcia DX12 dla Windows 7 poinformował Richard Huddy, który w AMD jest jednym z głównych specjalistów od gier. Powoływał się on na ogólnodostępne informacje związane ze wsparciem systemu Windows 7 przez Microsoft.

AMD postanowiło całą sprawę sprostować. Z oficjalnego oświadczenia dowiadujemy się, że wspomniana wypowiedź była wyłącznie prywatną spekulacją i nie przedstawia oficjalnego stanowiska Microsoftu. Richard Huddy nie ma bowiem dostępu do planów giganta z Redmond.

AMD chce się wytłumaczyć z ewentualnej pomyłki. Choć sprawa pozostaje w toku, brak DirectX 12 na Windows 7 jest wielce prawdopodobny. W styczniu mija bowiem okres zaawansowanego wsparcia tego systemu. Od tego momentu Microsoft nie będzie oferował nowych funkcji, dbając wyłącznie o kwestie bezpieczeństwa. Użytkownicy będą zatem otrzymywać comiesięczne łatki, jednak nie znajdą się wśród nich nowe elementy.

Z ewentualnym przekreśleniem DX12 na Windows 7 należy się wstrzymać do oficjalnej wypowiedzi Microsoftu.

Źródło: Win Beta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *