Ćwierć miliarda użytkowników SkyDrive

W grudniu 2012, liczba użytkowników wirtualnego dysku Microsoft przekroczyła 200 mln. Dziś aplikacja osiągnęła kolejny kamień milowy – 250 mln użytkowników. Dzisiejszy post na blogu Microsoftu zawiera infografikę, która pokazuje rozwój i zmiany zachodzące w SkyDrive w ciągu ostatniego roku – takie jak obsługa Androida, integracja z Xbox’em, a także stanie się domyślną bezpieczną lokacją dokumentów utworzonych w Microsoft Office 2013 oraz Office 365. Dzięki temu na SkyDrive jest już przechowywanych przeszło miliard dokumentów.

Trzeba przy tym stwierdzić, że jak do tej pory, nie wszystko przebiega idealnie. W marcu doszło do awarii usług internetowych Microsoftu, w tym SkyDrive. Prawdopodobną przyczyną było przegrzanie serwerowni (data center). Pomimo to, Microsoft będzie sukcesywnie przenosił kolejne usługi do chmury, w której znaczącą rolę odgrywa SkyDrive.

Pytanie o dalszy rozwój SkyDrive wciąż pozostaje bez odpowiedzi. Microsoft nie podał żadnych szczegółów dotyczących ewentualnych nowych usług, zapewnił jedynie, że zamierza w przyszłości zapewnić jeszcze lepsze funkcjonalności.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *