Xbox nie będzie wymagał stałego podłączenia do internetu

Wokół nowej konsoli Xbox pojawiło się wiele plotek. Chyba żadna nie wzbudziła tak silnych kontrowersji, jak ta dotycząca wymogu stałego podłączenia do Internetu. W jej wyniku zwolniono nawet jednego z pracowników Microsoftu. Tymczasem, jak donosi Ars Technica, ta plotka jest nieprawdziwa. Wewnętrzny e-mail wysłany do pracowników Microsoftu głosi, że konsola będzie działać bez zarzutu w sytuacji braku połączenia z Internetem.

Durango [nazwa robocza nowego Xbox’a – przyp. red.] zaprojektowano tak, aby dostarczał rozrywki biorąc pod uwagę współczesny dostęp do Internetu. Przewidziano scenariusze, w których Xbox działa bez połączenia z Internetem i w wedle nich, konsola będzie działać niezależnie od tego czy jest podłączona. W szczególności sytuacja ta dotyczy oglądania TV na żywo, odtwarzania płyt Blu-ray oraz grania w gry jednoosobowe.

E-mail ma na celu rozwianie wątpliwości i ujednolicenie strategii komunikacyjnej, po tym jak Adam Orth, dyrektor kreatywny w Microsoft Studios napisał na twitterze, że każdy powinien “poradzić sobie z tym” (#dealwithit), że Xbox będzie wymagał stałego podłączenia do Internetu. Tym niemniej nadal nie wiadomo w jaki sposób dokładnie będzie działać Xbox offline. Możliwe jest podejście a la Steam (czyli po jednorazowej weryfikacji online, można grać offline), albo po prostu tradycyjne granie po włożeniu płyty z grą.

Nowy Xbox będzie się najprawdopodobniej nazywał Infinity (względnie Xbox 720) i zostanie zaprezentowany 21 maja.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *