Czego nie powinno zabraknąć w nowym Xboxie?

Najnowsza konsola Microsoftu zostanie zaprezentowana światu 21 maja. Zostało zatem już tylko kilka dni do pierwszego pokazu. Czy zastanawialiście się co powinno znaleźć się w następcy Xboxa 360? Serwis Neowin zrobił krótkie podsumowanie elementów, które nie muszą, ale mogą zostać zawarte.

  • wsparcie dla architektury x86-64 – jak pokazuje przykład PlayStation 4 zawarcie tego elementu znacząco wpłynie na prostsze tworzenie gier, co jak pokazują poprzednie generacje w przypadku tytułów multiplatformowych, może mieć to kluczowe znaczenie dla wyboru określonej konsoli.
  • napęd Blu-ray – wydaje się to oczywistym wyborem, jednak należy pamiętać, że Xbox 360 początkowo też miał być wyposażony w Blu-raya. W praktyce przełożyło się to nie tylko na pojawienie się gier na kilku płytach, co brak możliwości odtwarzania filmów, co dla wielu klientów było kluczowym czynnikiem przy wyborze PlayStation 3.
  • rozdzielczość 4K Ultra HD – na pewno standardem będzie 1080p, jednak niewykluczone że i ta funkcja zostanie uwzględniona.
  • Brak większych zmian w wyglądzie kontrolera – Sony wraz ze swoim Dual Shockiem pokazał, że produkt niemal idealny nie ma sensu zmieniać. Microsoft zmienił już raz całkowicie joypada. Jak będzie tym razem?
  • Aplikacje w tle – szybki dostęp do serwisów społecznościowych, pochwalenie się wynikiem na Twitterze lub Facebooku to niemal pewna sprawa. Pozostaje kwestia odpowiedniego rozwiązania tej funkcji.
  • Kinect dla użytkowników z mniejszą przestrzenią – o to może być trudno, zważywszy na fakt, że nowa wersja ma obsługiwać nawet do kilku osób jednocześnie.
  • Brak konieczności podłączenia online – w dobie cyfryzacji deweloperzy zapominają, że wciąż nie wszyscy gracze mają dostęp do sieci lub wolą po prostu samotną rozgrywkę. O ten punkt jednak nie powinniśmy się martwić.
  • Cena w dniu premiery poniżej 500 USD – od tego zależy wiele czynników, jednak w przypadku Polski może być to znacząco utrudnione.
  • Ekskluzywne tytuły – choć wydaje się to oczywiste, to jednak pod tym względem Sony zdecydowanie przegoniło Microsoft. Czy tym razem firma z Redmond wyciągnie stosowne wnioski?
  • Wprowadzenie obudowy VaporMg – jak pokazał tablet Surface zawarcie w obudowie stopu magnezu nie tylko nadało urządzeniu unikalny wygląd, co solidną i wytrzymałą konstrukcję.

Trudno nie zgodzić się z wymienionymi oczekiwaniami. Tych zapewne pojawi się jeszcze niemało po oficjalnej prezentacji. Zgadzacie się z powyższymi punktami? Dodalibyście jeszcze jakieś elementy?

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *