Czy Internet Explorer 11 pojawi się na Windows 7?

Microsoft zapowiedział, iż wraz z aktualizacją 8.1 do Windows 8 wypuści także nową wersję swojej przeglądarki – Internet Explorer 11. Nie wiadomo natomiast, czy program pojawi się także na innych systemach operacyjnych. Włodarze firmy nie chcą aktualnie komentować planów na temat platform docelowych IE 11.

W przeszłości praktyka Microsoftu była prosta i logiczna – dostarczyć własną przeglądarkę do jak największego grona odbiorców, którzy korzystają z różnych systemów operacyjnych. Sytuacja ta uległa zmianie w przypadku Internet Explorer 10 – ten oprócz najnowszego Windowsa 8 pojawił się tylko na aktualnie najpopularniejszej Siódemce (z kilkumiesięcznym opóźnieniem). Pominięte zostały między innymi Vista oraz XP, choć akurat w tym przypadku nie jest to dziwne, wszak systemy te z dnia na dzień tracą na popularności, a dodatkowo Microsoft zapowiedział koniec wsparcia dla tego drugiego w 2014 roku.

Czy w przypadku IE 11 będzie podobnie? Na razie przeglądarka została potwierdzona tylko i wyłącznie dla Windows 8.1. Nie wiadomo, co z użytkownikami, którzy nie zainstalują darmowej aktualizacji bądź też po prostu korzystają z Siódemki. Przedstawiciele firmy zapytani o tę sprawę odpowiadają lakonicznym: „Nie udzielamy informacji na temat tego, jaka wersja IE 11 i kiedy będzie dostępna”.

Brak IE 11 na Windows 7 byłby poważnym błędem ze strony Microsoftu, wszak system ten jest obecnie najpopularniejszą platformą wśród użytkowników.

Źródło: Computer World

2 thoughts on “Czy Internet Explorer 11 pojawi się na Windows 7?

  1. zainstalowałem ie11 na win7 64bit wstępną wersję.
    cóż, wróciłem natychmiast do 10, efektów poprawy działania brak, i moim zdaniem nie będzie, powód prosty 11ka stworzona jedynie pod win8
    jedynie co zauważyłem to ie działa jak odkurzacz w necie, zapycha dysk śmieciami błyskawicznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *