Czy “ósemka” będzie ostatnim systemem marki Windows?

Obecnie, jak wiadomo, największe przedsiębiorstwo branży software przygotowuje kolejną wersję systemu operacyjnego Windows, który jest oznaczony numerem 8. Będzie to prawdopodobnie OS dla pecetów, tabletów i innych urządzeń. Pytanie brzmi: co nastąpi po wydaniu “ósemki”? Jak wynika z doniesień anonimowego źródła, nie będzie już kolejnej odsłony Windows. Po Windowsie 8 Microsoft ma w swoich OS-ach zmienić wszystko.

Podobno, MS planuje utworzenie systemu operacyjnego, który mogłby obsługiwać nie tylko komputery, tablety, komórki, ale również system rozrywki Xbox. Według przypuszczeń, wprowadzenie nowego systemu miałoby nastąpić około roku 2015, czyli po zakończeniu głównego wsparcia dla Windows 8. Byłby to również koniec przewidywanego na 10 lat okresu rozwoju Xbox 360.

Połączenie wszystkich urządzeń w ramach jednego OS to ciekawa idea, jednak podobno koncern nie zamierza skończyć na tym. Zgodnie z przypuszczeniami, Microsoft miałby zaprzestać wydawania systemów pod nazwą “Windows”. Firma z Redmond pozbyłaby się tym samym jednej z najlepiej rozpoznawalnych marek na świecie. Autor artykułu zastrzega przy tym, iż likwidacja marki Windows miałaby nastąpić w ciągu kilku najbliższych lat, gdy opisany plan nabierze kształtów.

Źródło: Neowin

5 thoughts on “Czy “ósemka” będzie ostatnim systemem marki Windows?

  1. Ja sobie wyobrażam system działający na wielu urządzeniach. To jest możliwe, ale wtedy Windows przestaje być faktycznie Windowsem, dlatego M$ chce prawdopodobnie zmienić nazwę systemu. Windows kojarzy się nam do dzisiaj głównie z systemem na komputery i ewentualnie na urządzenia przenośne. Pomysł jest, żeby wymyślić nazwę, która będzie rozpoznawalna wszędzie, nie tylko na komputerach. To jest ryzykowny ruch ze strony MS, ale myślą, że to jest potrzebne. Ja osobiście chcę, żeby Microsoft przestał istnieć, bo przez tą korporację, Windows jest jedynym słusznym systemem i jest narzucany wszystkim. Ja osobiście wolę rozwiązania open-source, Linuxy itp. Microsoft skutecznie blokuje użytkownikom możliwość przejścia na inne platformy, bo uzależnił konsumentów swoimi produktami, które są pełne dziur i pod ciągłym atakiem hackerów i crackerów.

  2. Koniec z Windowsem? Hmm Nie wyobrażam sobie systemu który miałby działać na wielu urządzeniach. Wyobraźcie sobie, że ktoś wpada na pomysł by napisać wirusa na ten nowy system. Co to będzie? komputery, komórki i inne urządzenia mogą stać się bezużyteczne bo jeden wirus zablokuje je. Nie chciałbym mieć tego systemu w kilku urządzeniach w domu bo w ciągu jednej chwili by te urządzenia stały się bezużyteczne.

  3. hmm. Windows jest jak… Internet. Towarzyszy nam od Dziesiątek lat i nie da się go od tak zaprzestać produkować. Myślę że coś da się jeszcze z nim wymyślić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *