WP7.5 Mango ma być wydane we wrześniu

Już od pewnego czasu słychać o planach wydania nowej wersji mobilnego systemu operacyjnego Windows Phone 7, Mango, do września. Wczoraj okazało się, że taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny. Microsoft udostępnił wersję beta dla twórców aplikacji do testowania OS-a na urządzeniach przed oficjalnym wydaniem.

Co więcej, zwycięzcy zakończonego w dniu wczorajszym Imagine Cup, mają otrzymać smartfony z systemem Windows Phone 7.5 Mango. Jak można było przeczytać na Twitterze, “Każdy student otrzyma telefon do września!”

Niezależne źródła portalu Neowin potwierdzają, iż wszystko wskazuje na wydanie systemu we wrześniu, a pierwsze konkretne informacje na temat urządzeń i samego systemu powinny być dostępne już na koniec sierpnia. Firma prezentowała nowe smartfony z WP7.5 na konferencji Worldwide Partner Conference w ubiegłym tygodniu. Były tam urządzenia Samsunga, ZTE, Acera oraz Fujitsu. Brakowało telefonu od Nokii. Microsoft reklamował także rosnące możliwości platformy, która oferuje obecnie 22 tysiące aplikacji.

Mango dodaje 500 unowocześnień do platformy Windows Phone 7. Wśród nich znaleźć można wielozadaniowość, IE9, lepsze wsparcie dla sieci społecznych i inne. Wczesny build Mango jest dostępny dla zarejestrowanych deweloperów na stronie create.msdn.com.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *