Czy pojawią się trzy nowe wersje systemu Windows 10?

Windows 10

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że Microsoft omyłkowo wydał wadliwą aktualizację systemu Windows 10, która mogła zawiesić komputery i smartfony. Obserwatorzy Microsoftu wykryli w tym buildzie wzmianki na temat trzech nowych wersji Dziesiątki.

Wszystko wskazuje na to, że Microsoft pracuje nad trzema kolejnymi wersjami swojego systemu. Mowa o Windows Server 2016 ServerRdsh, Windows 10 Pro for Advanced PSs oraz Windows 10 Pro N for Advanced PCs.

Informacje o nowych wersjach zostały zawarte w plikach konfiguracyjnych wadliwej kompilacji 16212. Jak podaje serwis Windows Power User, nowe edycje są prawdopodobnie przeznaczone dla przedsiębiorstw i uczelni. Nazwy wskazują, że będą to wersje przystosowane do działania na potężnych maszynach. Pojawi się bowiem wsparcie dla czterech fizycznych procesorów i obsługa nawet 6 terabajtów RAM-u.

Zrzut z plików konfiguracyjnych Windows 10
Zrzut z plików konfiguracyjnych Windows 10

Wersja N będzie natomiast przeznaczona na rynek europejski, gdzie klient może sobie wybrać, jaki odtwarzacz multimediów będzie odpowiedzialny za uruchamianie płyt CD, DVD i innych plików multimedialnych.

Źródło: MS Power User via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *