Czy użytkownicy WP7 chętniej kupują aplikacje mobilne?

Z powodu całkowicie odmiennych sygnałów, w internecie nie milkną pytania o rzeczywistą kondycję platformy Windows Phone 7. Jedne raporty ujawniają słabą sprzedaż WP7. Telefony z platformą Microsoftu mają przegrywać z Androidem w proporcji 15-1. Istnieją jednak i pozytywne głosy, według których produkcja nie nadąża za popytem na telefony z WP7. O popularności platformy można jednak pisać także w innym kontekście.

W jednym z ostatnich wywiadów opublikowanych w TechCrunch, producent aplikacji mobilnych, iTotsApps, ujawnił dane, według których jedna z aplikacji, “Toddler Flashcards”, sprzedaje się w średniej liczbie 7,5 kopii na dzień dla klientów WP7 oraz 71,5 kopii na dzień dla użytkowników iPhone. Co ciekawe, mimo znaczącej różnicy na niekorzyść WP7 pod względem ilości pobrań, WP7 z dużą przewagą wygrywa z iOS jeśli chodzi o stosunek liczby użytkowników do ilości pobranych aplikacji.

Portal WMPoweruser.com uważa, że na podstawie tych danych można stwierdzić, że WP7 ma większy potencjał na rynku aplikacji. Czy jednak takie generalizowanie jest na miejscu? Z pewnością potrzeba więcej danych demograficznych, a także jasnych statystyk od Microsoft. Takie głosy można jednak uznać za początek pewnej dyskusji.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *