Darmowa aktualizacja do Windows 7?

Serwis TechARP dotarł do wewnętrznych materiałów Microsoftu na temat aktualizacji z Windows Vista do Windows 7.

Według tych informacji klienci którzy zakupią komputer wraz z Windows Vista w wersji OEM w terminie od lipca 2009 do czasu premiery nowego systemu otrzymają możliwość bezpłatnej aktualizacji do Windows 7. Producenci sprzętu będą mogli zawężać przedział czasu aktualizacji ponieważ ma on charakter ramowy. System aktualizacji podobny jest do tego uruchomionego w 2006 roku przed premierą Visty. Wówczas jednak za pośrednictwem Vista Express Upgrade w większości przypadków za aktualizację trzeba było zapłacić.

Posiadacze nowego sprzętu z Vistą na pokładzie będą mogli dokonać następujących aktualizacji: Windows Vista Home Premium (do Windows 7 Home Premium), Windows Vista Business (do Windows 7 Professional) oraz Windows Vista Ultimate (do Windows 7 Ultimate). Oczywiście wciąż są to nieoficjalne informacje. Microsoft nie zaprzecza ani nie potwierdza doniesieniom TechARP. Warto zwrócić uwagę na fakt, że serwis który podał te informacje jako pierwszy (TechARP) do tej pory nie mylił się w sprawach związanych z tematyka nowych wersji systemów Windows.

Autor: Mateusz Ponikowski
Źródło: TechARP

13 thoughts on “Darmowa aktualizacja do Windows 7?

  1. Dla mnie sprawa aktualizacji Visty do ,,siódemki” zakupionej w 2009 roku jest zrozumiała,stara Vista zejdzie z półek a przy okazji zareklamuje się Windows 7 poprzez użytkowników ,którzy przesiedli się z Visty…

  2. Beta testy 7 wypadają super – Vista taka jaka powinna być. Mniejsze zużycie RAMu i wymagania. Zainteresujcie się jak da radę aktualizacją z Visty do Windows 7 (6.1 bardziej) ale dla użytkownika już posiadającego Vistulę. Chcę moją nie tanio ale legalnie kupioną Vistulę Ultimate x64 zaktualizować do 7. Czytanko na ten temat stronie MS to stanowczo zbyt obszerna lektura o niczym konkretnym. Podobna polityka MS jak do XP vs Vista przy aktualizacjach do 7demki to stanowcze przegięcie. Wywalamy kasę na lipę a potem zakup systemu nowego na nowo? Total przegięcie! Nie mam zamiaru kupować kompa w lipcu 2009 skoro sam wymieniam odpowiednio wybrane bebechy. Nie interesuje mnie byle jako złożony zestaw aby mieć 7. Śledźcie ten temat please.

  3. Widac głupota ludzka nie zna granic microsoft powinien traktowac wszystkich na rowni tych co kupili komputer z vista wczesniej jak i tych co to pozniej zrobia.Po drugie kto bedzie kupował Komputer z vista skoro siodemka juz bedzie instalowana na nowych komputerach.

  4. Zgadzam sie ze szpilką…dlaczego mam nie dostac ? Dlatego ze kupilem system zaraz po zakonczeniu beta testow bo mi sie podobal ? Troche zrozumiale, ale z drugiej strony niesprawiedliwe wobec uzytkownikow.

  5. Szkoda, że aktualizacji nie otrzymają wszyscy użytkownicy Visty. Gdzie tu sprawiedliwość? Wychodzi na to, że według Microsoftu jestem gorszy bo zakupiłem komputer w styczniu 2009 a nie w sierpniu… żenada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *