Zobacz jak wygląda Windows 7 Beta 1 (build 7000)!

Windows 7 Beta 1 build 7000

Najnowsza kompilacja Windows 7 Beta 1 (build 7000) która wyciekła do sieci jest doskonałą okazją do prezentacji możliwości i zalet tego systemu. Poniżej prezentujemy galerie z wybranych elementów systemu oraz inne materiały multimedialne związane z Windows 7. Oczywiście nasza prezentacja nie ma charakteru testu wydajnościowego – stanowi jedynie podgląd instalacji oraz funkcji następcy Visty.

Instalacja systemu w znacznej mierze przypomina instalator Windows Vista. Sam proces wgrywana kompilacji na dysk komputera jest w pełni zautomatyzowany i nie wymaga zbyt wielu działań ze strony użytkownika. Elementy wymagające interakcji to wybór języka, akceptacja licencji czy wskazanie dysku oraz rodzaju instalacji. Windows 7 oferuje instalację w formie czystej (Custom) oraz z zachowaniem danych i plików użytkownika poprzedniego systemu zainstalowanego na tej samej partycji (Upgrade). Kolejne elementy związane z konfiguracją systemu to wybór nazwy użytkownika, ustawień sieciowych czy strefy czasowej – wszystko po staremu jak to w Windows. Po wykonaniu wszystkich elementów system jest gotowy do pracy…

Galeria z instalacji Windows 7 Beta 1 (build 7000)
Galeria z instalacji Windows 7 Beta 1 (build 7000)

Windows ewoluuje – to widać choćby za sprawą nowego ekranu ładowania systemu. Windows 7 nie obrazuje już procesu uruchamiania systemu za pomocą paska ładowania, zastąpiono go efektowną animacją powszechnie znanego loga Windows. Po uruchomieniu systemu uwagę przykuwa nowy pasek dolny (Taskbar) którego możliwości można zobaczyć przeglądając galerię zamieszczoną poniżej. Nowego wymiaru nabrał również element zwany paskiem zadań. Bardzo efektownie (we względów estetycznych) prezentuje się funkcja umożliwiająca automatyczną zmianę tapet. Co ważne nie powoduje ona znacznego obciążenia systemu, a tła mogą być zmieniane cykliczne (np. co kilka minut lub godzin).

Windows 7 Beta 1 nie zawiera istotnych nowości względem poprzednich kompilacji które wyciekły do sieci jednak charakteryzuje się znacznie większą stabilnością. Podczas naszych testów nie napotkaliśmy żadnych problemów z funkcjonowaniem systemu – działa wręcz wzorowo. Co ważne większość sterowników do notebooka zainstalowało się automatycznie bez potrzeby użycia fabrycznego dysku CD. Niestety niektóre z driverów są jeszcze niekompatybilne (w naszym przypadku dźwięk oraz wbudowana kamera)

Galeria Windows 7 Beta 1 (build 7000)
Galeria Windows 7 Beta 1 (build 7000)

Opublikowane w tym artykule materiały pobieżnie przedstawiają system Windows 7. W kolejnych publikacjach szczegółowo przedstawimy funkcjonowanie nowych elementów, a także zamieścimy materiały wideo.

53 thoughts on “Zobacz jak wygląda Windows 7 Beta 1 (build 7000)!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *