Darmowy skaner antywirusowy od Microsoftu

Microsoft od jakiegoś czasu udostępnia darmowe oprogramowanie antywirusowe Microsoft Security Essentials. Teraz przyszedł czas na darmowy skaner AV niewymagający instalacji. Microsoft Safety Scanner służy do skanowania dysków w celu wykrycia i usunięcia ewentualnych wirusów, programów szpiegujących i innego złośliwego oprogramowania.

Bezpłatne narzędzie nie koliduje z innymi programami antywirusowymi co oznacza, że można je stosować nawet gdy na komputerze zainstalowano pakiet bezpieczeństwa. Microsoft Safety Scanner współpracuje z Windows 7, Windows Server 2003, Windows Vista i Windows XP. Skaner charakteryzuje się obszerną bazą i radzi sobie z wykrywaniem najpopularniejszych szkodników.

Istnieje jednak jeden mankament – program nie aktualizuje się automatycznie więc aby posiadać aktualną bazę wirusów należy ściągnąć go ponownie. Producent informuje, że skaner może być używany w ciągu 10 dni od daty jego pobrania. Oczywiście Microsoft Safety Scanner nie zastępuje oprogramowania antywirusowego, które na bieżąco zabezpiecza komputer.

Darmowe narzędzie Microsoft Safety Scanner dostępne jest do pobrania z działu Antywirusy na Instalki.pl.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *