Windows 8 Build 7955 (Milestone 2) wyciekł do sieci!

Na forum BetaArchive zamieszczono kolejny build systemu Windows 8. Wszystko wskazuje na to, że najnowszy wyciek to wersja Milestone 2 (Build 7955). Za sprawą tej wersji możemy dowiedzieć się znacznie więcej na temat funkcji planowanych w kolejnej wersji “okienek”.

Przypomnijmy, Windows 8 Milestone 1 wyciekł do sieci na początku kwietnia. Teraz mamy do czynienia z kolejną wersją oznaczoną jako Milestone 2. Przynosi ona znacznie więcej informacji o nowym systemie niż miało to miejsce w przypadku buildu 7850. Windows 8 Milestone 2 (Build 7955) waży 2.47 GB. Obraz systemu dystrybuowany jest na razie na prywatnym serwerze FTP jednak z pewnością bardzo szybko pojawi się publicznie.

Z pierwszych informacji wynika, że Milestone 2 przynosi sporo nowości. Wśród nich nowy ekran BSoD (Black Screen of Death), który został zaprojektowany w następujący sposób:

Kolejna nowość to mechanizm tworzenia automatycznych kopii bezpieczeństwa o nazwie History Vault. Funkcja ma działać podobnie do Time Machine w Mac OS X. Technologia będzie bazowała na osi czasu, a użytkownik będzie mógł zarządzać wszystkimi zapisanymi plikami. Najważniejszą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość przywrócenia tylko wybranych plików na nie całego systemu. Jak widać na poniższym screenie, interfejs zaprojektowano tak aby administrator mógł porównać pliki z różnych okresów.

Windows 8 wyposażony został również w aktualizację kontroli gestów, nowe efekty kursora oraz klawiaturę ekranową. Oznacza to, że Microsoft pracuje nad funkcjami dla tabletów już we wczesnej fazie rozwoju systemu. Szczegóły widać na poniższym filmie.

Więcej informacji znaleźć można na BetaArchive.

Źródło: winrumors

4 thoughts on “Windows 8 Build 7955 (Milestone 2) wyciekł do sieci!

  1. Mnie Windows 8 zdecydowanie przekonuje. Zwłaszcza jesli wejdzie w nim nowy interfejs Metro znany już w Windows Phone 7 (w Win8 są pewne jego elementy np. ekran logowania, ale reszta GUI pozostała praktycznie bez zmian). Na razie jednak nie ściągam buildów, które wyciekły. Czekam na coś w okolicach Bety 1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *