Narzędzie Microsoft pomaga adaptować aplikacje iOS pod WP7

Microsoft stara się ułatwić twórcom aplikacji dla iOS dostosować swoje kreacje do platformy Windows Phone 7. Świeżo zaprezentowana usługa, narzędzie do mapowania API “iOS do Windows Phone 7”, podpowiada twórcom sposoby na dostosowanie kodu danej aplikacji do standardów firmy Microsoft.

“Dzięki temu narzędziu, twórcy pracujący w środowisku iOS mogą spojrzeć na swoje aplikacje i szybko sprawdzić odpowiednie klasy, metody i zdarzenia w WP7”, powiedział Jean-Christophe Cimetiere z firmy Microsoft, ogłaszając narzędzia na blogu. Baza danych może również kierować użytkowników do katalogu próbek kodu, gdzie można się nauczyć tworzenia aplikacji z wykorzystaniem technologii Microsoft.

“Próbki kodu pozwalają programistom szybko przemieniać krótkie elementy kodu iOS w równoważne elementy kodu C#. Wszystkie dokumentacje API dla WP7 pochodzą z Silverlight, C# oraz źródeł XNA na MSDN” powiedział Cimetiere. Wraz z informacją o wydaniu nowej usługi, Cimetiere wspomniał o pracy nad podobnym narzędziem dla Google Android. Data wydania analogicznej usługi dla Androida jest jednak nieznana.

Jak widać, Microsoft przygotowuje grunt pod zaplanowany szturm telefonów Nokii z systemem Windows Phone 7. Skoro Nokia ma wspólnymi siłami z MS odbić część rynku smartfonów, musi zachęcać nowych klientów tysiącami aplikacji, najlepiej takimi samymi, jak u konkurencji.

Źródło: CNET

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *