Wersje Windows Enterprise nie załapią się na darmowy upgrade do Windows 10

Decyzja Microsoftu, że Windows 10 będzie przez pierwszy rok darmowy dla wszystkich, którzy legalnie korzystają z Windows 7 i 8.1 spotkała się z pozytywną reakcją zainteresowanych (co nie dziwi). Jednak okazuje się, że nie wszyscy użytkownicy wspomnianych systemów będą mogli liczyć na darmowy upgrade. Wersja Enterprise go nie otrzyma.

Informacje jako, że posiadacze biznesowych wersji systemu giganta z Redmond nie będą mogli liczyć na darmową aktualizację do Windows 10 potwierdził na oficjalnym blogu firmy dyrektor generalny ds. bezpieczeństwa Jim Alkove:

“Windows 7 Enterprise oraz Windows 8/8.1 Enterprise nie znajdują się w ofercie darmowej aktualizacji do Windows 10, którą ogłosiliśmy w zeszłym tygodniu.”

– pisze Alkove.

Co więc ze wszystkimi firmami, które będą chciały przesiąść się na nadchodzącą “dziesiątkę”? Będą musiały wybrać jeden z dwóch przygotowanych płatnych modeli otrzymywanego wsparcia – Long Term Servicing Branch lub Current Branch. W pierwszej opcji nowy system będzie aktualizowany ale tylko w obszarze zabezpieczeń. Natomiast druga możliwość to także dodatkowe funkcje z konsumenckiej wersji systemu, które będą dodawane z czasem.

Źródło: blogs.windows.com, via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *