Microsoft zainteresowany Cyanogenmodem

The Wall Street Journal podaje, powołując się na własne źródła zaznajomione ze sprawą, że Microsoft postanowił zainwestować w startup Cyanogen, który jest odpowiedzialny za stworzenie jednej z najpopularniejszych modyfikacji Androida – Cyanogenmoda.

Twórcy Cyanogenmoda zapowiedzieli kilka dni temu, że chcą się całkowicie uniezależnić od Google. Właśnie z tego względu zbierają pieniądze wśród inwestorów, którzy są zainteresowani zmniejszeniem wpływów Google na Androidzie. Źródła podają, że jest wśród nich także Microsoft.

Dlaczego Microsoft chce zainwestować w Cyanogenmoda, który jest przecież oparty na konkurencyjnej platformie? Być może gigant z Redmond chce w ten sposób stworzyć nowe miejsce dla swoich aplikacji i usług. Od jakiegoś czasu amerykańska firma nie ogranicza się wyłącznie do Windowsa, tworząc programy na wszystkie popularne systemy (m.in. Office na Androida).

Cyanogenmod byłby zatem idealnym miejscem, by implementować własne rozwiązania i odciągnąć użytkowników od usług Google. Twórcy Cyanogenmoda toczą rozmowy z producentami sprzętu, by ich system był instalowany na nowych urządzeniach. Tym samym kontrola Google nad Androidem spadałaby z każdym nowym wyprodukowanym smartfonem i tabletem.

Zarówno Cyanogen, jak i Microsoft nie komentują powyższych doniesień.

Źródło: Wall Street Journal via Instalki

1 thoughts on “Microsoft zainteresowany Cyanogenmodem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *