Cyanogen zamierza implementować aplikacje Microsoftu

O współpracy Cyanogena z Microsoftem mówiło się od dłuższego czasu. Pojawiały się nawet pogłoski, jakoby gigant z Redmond chciał wykupić twórcę alternatywnych wersji Androida i tym samym podciąć skrzydła Google. Ostatecznie zakończyło się na partnerstwie, na mocy którego w Cyanogenmodzie pojawią się aplikacje Microsoftu.

Z oficjalnej informacji prasowej możemy się dowiedzieć, że firma Cyanogen będzie implementować najważniejsze aplikacje Microsoftu w swoich systemach operacyjnych. Cyanogenmod zostanie wzbogacony o usługi Bing, komunikator Skype, dysk sieciowy OneDrive, pakiet biurowy Office, aplikację pocztową Outlook oraz aplikację OneNote.

Microsoft będzie natomiast odpowiedzialny za zintegrowanie swoich usług z powłoką systemu, przez co użytkownicy otrzymają zupełnie nowe możliwości związane z ich obsługą. Możemy się zatem spodziewać, że aplikacje z Redmond będą „zaszyte” w systemie.

To dość poważny ruch ze strony Cyanogena. System tworzony przez tę firmę był znany przede wszystkim z braku zbędnych aplikacji, których nie można odinstalować. Część użytkowników może nie być zadowolona z właśnie ogłoszonej współpracy z Microsoftem.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *