Google wydłuża wsparcie dla Chrome na Windows XP

W kwietniu ubiegłego roku Microsoft oficjalnie zakończył wsparcie Windows XP. Spora liczba użytkowników pozostała bez aktualizacji poprawiających bezpieczeństwo systemu. Nie wszystkie firmy porzucają jednak stare rozwiązania. Google poinformowało, że wydłuża wsparcie dla Chrome na Windows XP.

Google zaleca wszystkim użytkownikom przesiadkę na nowszy system. Z drugiej jednak strony amerykańska firma doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że wiele osób nie może sobie pozwolić na zakup nowego komputera – bo w wielu przypadkach z tym wiąże się zmiana systemu. Właśnie dlatego internetowy gigant ogłosił, że wydłuża wsparcie Google Chrome na Windows XP.

Początkowo Chrome w wersji na Windows XP miał być wspierany do kwietnia bieżącego roku. Amerykanie postanowili dać nieco więcej czasu swoim użytkownikom na przesiadkę, zapewniając im odpowiedni poziom bezpieczeństwa i najnowsze aktualizacje przeglądarki. Docelowo Chrome na Windows XP ma być wspierany do końca 2015 roku.

Użytkownicy Windows XP, którzy korzystają z Google Chrome, będą zatem do końca roku otrzymywać regularne aktualizacje i łatki przeglądarki, podobnie jak osoby korzystające z nowszych systemów. Nie ulega jednak wątpliwości, że w ramach możliwości każdy powinien pomyśleć o przesiadce na nowszą platformę.

Źródło: Google

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *