Xbox One: streamowanie gier coraz bliżej?

W styczniu podczas swojej konferencji Microsoft zaprezentował funkcję streamowania gier z konsoli Xbox One na inne urządzenie. Amerykańska firma nie podała jednak, kiedy wspomniana technologia pojawi się u wszystkich użytkowników. Jak się okazuje, może to nastąpić już w najbliższym czasie.

Streamowanie obrazu pozwoli przesłać rozgrywkę z Xbox One na inne urządzenie. Dzięki temu będziemy mogli grać w gry z konsoli np. na swoim komputerze z systemem Windows. Funkcja ta po raz pierwszy została zapowiedziana w styczniu.

Dzięki najnowszej aktualizacji systemu Xbox One w wersji beta otrzymaliśmy wskazówkę, która może świadczyć o końcowym stadium prac nad funkcją streamowania. W ustawieniach konsoli pojawiła się bowiem opcja włączająca streaming na inne urządzenia.

Obecnie jest to wyłącznie wpis w ustawieniach, jednak Major Nelson (ambasador Xboxa) zapowiedział, że dla testerów wszystkie nowości z majowej aktualizacji pojawią się za kilka dni.

Xbox dashboard stream
W testowej wersji systemu pojawiła się wzmianka o streamowaniu obrazu

Obecność streamowania w ustawieniach konsoli świadczy prawdopodobnie o końcowej fazie prac nad funkcją. W sieci od razu pojawiły się domysły, że technologia ta może zadebiutować już w maju. Jeden z inżynierów Microsoftu zaprzeczył jednak temu za pośrednictwem Twittera.

Streamowanie gier na inne urządzenie nie pojawi się zatem w maju, ale istnieje spora szansa, że funkcję tę otrzymamy w czerwcu lub lipcu.

Źródło: Windows Central via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *