Udostępniono finalną wersję pakietu Office na tablety z Androidem

Office na iPada jest już dostępny na rynku od kilku miesięcy. Posiadacze tabletów z Androidem musieli poczekać nieco dłużej, jednak w końcu Microsoft udostępnił finalną wersję swojego pakietu biurowego. Word, Excel oraz PowerPoint zostały zaprojektowane z myślą o dotykowej obsłudze i są dostępne całkowicie za darmo.

Co prawda pakiet Office był już dostępny na Androida od trzech miesięcy, jednak była to wersja testowa, która zawierała drobne błędy. Dzisiaj Microsoft postanowił udostępnić finalną edycję. Może ją pobrać każdy zainteresowany posiadacz tabletu z Androidem.

Office na Androida umożliwia edycję tekstu, pracę z arkuszem kalkulacyjnym oraz tworzenie prezentacji multimedialnych. Wszystkie funkcje zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można je było komfortowo obsługiwać za pomocą dotyku. W aplikacjach pojawił się także popularny pasek narzędzi, który jest elementem charakterystycznym pakietu Office.

Microsoft udostępnił specjalny materiał wideo, na którym zaprezentowane zostały najważniejsze możliwości androidowego Office’a:

Aplikacje Word, Excel oraz PowerPoint można już pobrać bezpośrednio z Google Play. Wymagany jest tablet o przekątnej ekranu minimum 7 cali. Office jest aktualnie kompatybilny z procesorami ARM, a do poprawnego działania wymaga 1 GB pamięci RAM. W najbliższych miesiącach Microsoft planuje również wsparcie dla tabletów z procesorami Intela.

Office Android
Pakiet Office na tablety z Androidem

Podstawowe możliwości edycji do użytku domowego są dostępne za darmo. Funkcje premium jak również użytek komercyjny wymaga subskrypcji Office 365.

Urządzenia, których przekątna ekranu przekracza 10,1 cala nie kwalifikują się do darmowej wersji. W takim przypadku wymagana będzie subskrypcja Office 365.

Źródło: Microsoft, Instalki

2 thoughts on “Udostępniono finalną wersję pakietu Office na tablety z Androidem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *