Microsoft przejmuje Sunrise

Serwis Tech Crunch informuje, że Microsoft nabył kolejną popularną aplikację mobilną – Sunrise. Ceniony przez wielu użytkowników kalendarz został rzekomo sprzedany za kwotę 100 milionów dolarów.

Sunrise to rozbudowany kalendarz, który można obsługiwać z poziomu aplikacji mobilnej, jak również z desktopu, dzięki czemu jest on dostępny na szerokiej gamie urządzeń – na iPhonie, iPadzie, smartfonach i tabletach z Androidem, komputerach PC (także MAC) itp. Dużą zaletą aplikacji jest jej wieloplatformowość.

Tech Crunch powołując się na własne źródła informuje, że aplikacja została przejęta przez Microsoft za 100 mln dolarów. Ruch ten pokazuje, że gigant z Redmond chce być obecny na wszystkich platformach – nie tylko na Windowsie. Aplikacje tej firmy zaczynają się pojawiać w Google Play i App Store. W ostatnim czasie udostępniony został chociażby pakiet Office na tablety z Androidem.

Microsoft wykorzysta technologię Sunrise to tworzenia własnych projektów. Podobnie było w przypadku Acompli przejętego za 200 mln dolarów. Aplikacja ta przerodziła się w Outlooka dla Androida i iOS.

Przejęcie Sunrise nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone. Microsoft odmówił komentarza w tej sprawie.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *