Xbox One: Microsoft nadrabia straty

Niedługo po starcie nowej generacji konsol PlayStation 4 bezapelacyjnie dominowało na rynku, zostawiając Xbox One daleko w tyle. Miała na to wpływ źle dobrana strategia Microsoftu. Gigant z Redmond naprawił jednak swoje błędy i zdołał nadrobić zaległości do konkurencji. Która konsola sprzedaje się najlepiej?

Dzięki najnowszym sprawozdaniom finansowym obu firm możemy porównać, jak w ostatnim czasie sprzedawały się konsole obecnej generacji. Sony informuje, że w ostatnim kwartale sprzedało się 7,5 mln konsol PlayStation, z czego aż 6,4 mln stanowiły konsole PlayStation 4.

W analogicznym okresie Microsoft zdołał sprzedać 6,6 mln konsol Xbox. Niestety w tym przypadku nie wiemy, jak dokładnie rozkładają się liczby pomiędzy Xbox 360 i Xbox One.

Wiemy już zatem, że PlayStation 4 wciąż sprzedaje się lepiej. Przewaga nad Xbox One zmalała jednak do minimum. Przypominamy, iż pod koniec 2013 roku Sony sprzedawało trzy razy więcej konsol od Microsoftu.

Poprawa kondycji Xbox One to przede wszystkim zmiana polityki na bardziej atrakcyjną dla klientów. Microsoft zrezygnował z obowiązkowej kamerki Kinect w każdym zestawie, dzięki czemu obniżona została cena samej konsoli. Na dobry wynik miały również wpływ liczne obniżki w okresie świątecznym.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *