Windows 10: uproszczona instalacja systemu

Windows 10 to ostatnio niezwykle gorący temat. Wszystko za sprawą konferencji, która miała miejsce w ubiegłym miesiącu. Dowiedzieliśmy się na niej, że Dziesiątka będzie dystrybuowana za darmo dla wszystkich aktualnych użytkowników Windows 7 oraz Windows 8. Okazuje się, że instalacja systemu będzie niezwykle prosta.

Jak dotychczas wyglądała przesiadka na nowy system? Należało sformatować dysk, włożyć płytę instalacyjną i postępować według instrukcji. Niekiedy wymagane było również własnoręczne przygotowanie dysku instalacyjnego, czy chociażby bootowalnego pendrive’a.

Wraz z Windows 10 Microsoft uprości ten proces. System będzie bowiem można zainstalować… bezpośrednio przez Windows Update, jak każdą inną aktualizację

W zasadzie można to zrobić już teraz, instalując Windows 10 Technical Preview. Wymaga to jednak pobrania małego pliku ze strony Microsoftu, naciskając na przycisk “Start upgrade now”.

Po oficjalnej premierze Dziesiątki będzie się to odbywać automatycznie. Nasz obecny system (Windows 7 i Windows 8) poinformuje nas o możliwości instalacji Windows 10. Wszystkie pliki zostaną pobrane automatycznie, a instalacja przebiegnie bez większych problemów. Co ważne, z naszego komputera nie znikną prywatne pliki i ustawienia.

Windows 10 Windows Update
Instalacja Windows 10 z poziomu Windows Update

W ten sposób Microsoft chce sprawić, by z możliwości przesiadki na nowszy system skorzystali wszyscy uprawnieni użytkownicy. Szczegółowe kwestie związane z otrzymaniem darmowego Windows 10 wyjaśniamy w osobnym artykule.

Źródło: Forbes via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *