Zaledwie 512 MB RAM-u wystarczy do uruchomienia Windows 10 na smartfonie

Wersja testowa Windows 10 jest już dostępna na komputerach PC. Niedługo Microsoft udostępni również Technical Preview dla smartfonów z kafelkowym systemem. Wielu użytkowników zastanawiało się, czy 512MB RAM-u wystarczy do uruchomienia Dziesiątki. Z odpowiedzią przychodzi pracownik Microsoftu.

Przedstawiciel Microsoft poinformował na swoim Twitterze, że Windows 10 Technical Preview na smartfony będzie działał na urządzeniach, które są wyposażone wyłącznie w 512 MB pamięci RAM. To dobra informacja dla wszystkich tych, którzy posiadają budżetowe konstrukcje z Windows Phone.

Oczywiście nie oznacza to, że pierwsza wersja testowa będzie działać na wszystkich smartfonach z Windows Phone. Microsoft nie opublikował jeszcze listy wspieranych urządzeń.

Najbliższa wersja testowa będzie wspierać smartfony z 512 MB RAM-u. Można zatem przypuszczać, że finalna wersja Dziesiątki na urządzenia mobilne będzie równie pobłażliwa dla starszych urządzeń. Jak widać w Microsofcie optymalizacja stoi na jednym z najważniejszych miejsc.

Źródło: Windows Central via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *