Microsoft rejestruje znak towarowy Windows 365

W ubiegłym roku, jeszcze przed oficjalną zapowiedzią Windows 10, w sieci pojawiały się plotki na temat Windows 365, który miał być oferowany na zasadzie miesięcznej subskrypcji. Ostatecznie o projekcie ucichło, ale czy na pewno? Microsoft zarejestrował właśnie znak towarowy Windows 365.

W ubiegłym roku pojawiały się informacje, jakoby Microsoft przygotowywał się do uruchomienia Windows 365 – nowej wersji systemu oferowanej w ramach miesięcznej subskrypcji, podobnie jak Office 365. Dzięki temu użytkownik byłby zwolniony z jednorazowej, dość wysokiej opłaty licencyjnej na rzecz miesięcznego abonamentu.

O projekcie ucichło w momencie, gdy Microsoft zaprezentował Windows 10 i co najważniejsze, zapowiedział, że ten będzie darmowy dla posiadaczy Windows 7 oraz Windows 8.

Pomimo wielu informacji, wciąż nie wiemy, jak będą się prezentować ceny nowego systemu dla osób indywidualnych i dla biznesu. Darmowa aktualizacja będzie bowiem obowiązywać wyłącznie przez pierwszy rok od premiery. Jeżeli zatem użytkownik spóźni się z jednorazową aktualizacją lub po prostu jest posiadaczem starszego systemu (np. Windows XP), to będzie musiał wykupić licencję.

I właśnie w tym momencie pojawia się Windows 365. Microsoft złożył wniosek o zarejestrowanie takiego znaku towarowego. Oczywiście nie wiemy nic więcej na temat tego projektu, jednak liczy się sam fakt. Być może gigant z Redmond będzie chciał oferować model subskrypcyjny dla wybranych użytkowników Windows 10 i właśnie tak będzie się on nazywał?

Więcej szczegółów na ten temat z pewnością poznamy w przyszłości.

Źródło: Neowin via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *