Windows 365 w całości oparta na chmurze?

Choć oficjalnie nikt tego nie potwierdza, Microsoft z pewnością pracuje już nad nową wersją systemu Windows, która zadebiutuje w bliżej nieokreślonej przyszłości. Najnowsze doniesienia w tej sprawie wskazują, że nowych wersji może być kilka, w tym jedna w całości oparta na chmurze.

Serwis Neowin opublikował ciekawą fotkę podesłaną przez jednego z czytelników. Pochodzi ona rzekomo z profilu pracownika Microsoftu, który pracuje nad nowymi wersjami systemu Windows.

Według niej w fazie dewelopingu znajduje się Windows 365 bazujący na rdzeniu Windows Core. Co prawda nie poznaliśmy więcej szczegółów na ten temat, jednak sama nazwa może nam dużo wskazywać. Podobnie jak Office 365, Windows prawdopodobnie będzie bazował na usługach osadzonych w chmurze w ramach miesięcznego abonamentu.

Z tej samej notki dowiadujemy się również, że deweloperzy pracują nad Windows 9 Server mobile edition. O pełnoprawnej odsłonie systemu pisaliśmy już w przypadku wcześniejszych przecieków. Niektórzy spekulują, że Dziewiątka pojawi się wiosną 2015 roku.

windows_365_screen

Czyżby Microsoft pracował nad dwiema wersjami Windowsa jednocześnie?

Microsoft pracuje również nad Windows 8.1 Update 2, który ma przynieść wyczekiwane przez wielu Menu Start. Niestety w tym przypadku również nie znamy dokładnej daty premiery.

Źródło: Neowin

2 thoughts on “Windows 365 w całości oparta na chmurze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *