Windows 8.1: dodatkowe 30 dni na zainstalowanie aktualizacji Update 1

Aktualizacja Windows 8.1 Update 1 jest już dostępna do pobrania od ponad miesiąca. Najnowsze duże uaktualnienie kafelkowego systemu przyniosło sporo zmian – przede wszystkim dla użytkowników korzystających z klawiatury i myszki. Podczas premiery Microsoft informował, że aktualizacja jest obowiązkowa. W dniu dzisiejszym wydłużony został okres, w którym należy ją zainstalować.

Oczywiście Microsoft w żaden sposób nie zmusza do aktualizowania systemu. Osoby, które nie zainstalują Windows 8.1 Update 1 nie będą po prostu otrzymywały kolejnych aktualizacji w ramach usługi Windows Update.

Gigant z Redmond postanowił jednak wydłużyć okres przygotowawczy. Początkowo aktualizację należało zainstalować do 13 maja, jednak nowa data wyznacza termin na 10 czerwca bieżącego roku. Po tym czasie użytkownicy, którzy nie posiadają Update 1, nie otrzymają kolejnych aktualizacji systemu.

Windows 8.1 Update 1 powinien się zainstalować automatycznie, jeżeli włączona jest usługa aktualizacji systemu. Jeżeli jednak tak się nie stało, należy uruchomić Windows Update i przeprowadzić instalację manualnie.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *