Xbox One: znamy datę premiery wersji bez Kinecta

Jeszcze przed premierą konsoli Xbox One niemałe kontrowersje wywołała decyzja związana z obowiązkowym umieszczeniem Kinecta w zestawie. W rezultacie cena konsoli była droższa o 100 dolarów i jak widać po wynikach sprzedaży oraz braku konkretnych gier obsługujących gesty, nie był to najlepszy pomysł. Fani od dłuższego czasu domagali się zmiany polityki… i w końcu się jej doczekali. Przedstawiciele Microsoftu oficjalnie ogłosili datę premiery konsoli Xbox One bez Kinecta w pakiecie.

Konsola Xbox One bez Kinecta zadebiutuje dokładnie 9 czerwca na wszystkich rynkach, gdzie dotychczas odbyła się premiera. Jest to równoznaczne z obniżeniem ceny o 100 dolarów – a więc oficjalnie za urządzenie przyjdzie nam zapłacić 399 dolarów. Sprzęt będzie oczywiście kompatybilny ze wszystkimi dotychczasowymi grami oraz aplikacjami, które teraz będzie można uruchomić wyłącznie za pomocą dołączanego kontrolera. Wiadomość tę potwierdzają w prezentowanym poniżej materiale Phil Spencer oraz Yasuf Mehdi – choć są fanami Kinecta to zrozumieli, że nie można narzucać wszystkim graczom tej formy zabawy.

Warto dodać, że od 9 czerwca wybrane aplikacje takie jak HBO Go, GoPro, NFL app czy NHL Game Center dostępne będą dla użytkowników bez konieczności posiadania złotego abonamentu Xbox Live!. Jak sądzicie, czy zmiana polityki wpłynie widocznie na wzrost sprzedaży konsoli?

Źródło: Xbox

4 thoughts on “Xbox One: znamy datę premiery wersji bez Kinecta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *