Microsoft przypomina o zakończeniu wsparcia dla Windows XP

Wsparcie dla Windowsa XP zakończyło się wraz z dniem 8 kwietnia bieżącego roku i od tego momentu użytkownicy przestarzałego systemu są zdani wyłącznie na siebie. Z okazji kolejnej aktualizacji Patch Tuesday, Microsoft postanowił jeszcze raz o tym przypomnieć.

Co prawda oficjalne wsparcie Windowsa XP zakończyło się ponad miesiąc temu, jednak w ramach wyjątku Microsoft załatał lukę we wszystkich wersjach Internet Explorera – także tej, która natywnie występuje w przestarzałym systemie. Gigant z Redmond informuje jednak, że była to jednorazowa sytuacja i w przyszłości nie należy się spodziewać łatek dla Windowsa XP.

W ramach indywidualnej umowy z Microsoftem, wsparcie otrzymują wyłącznie duże korporacje, które zgodziły się zapłacić za ten „przywilej”. W ich przypadku transfer na nowy system operacyjny wiąże się z ogromnymi kosztami i potrzebują więcej czasu na przystosowanie się do zaistniałej sytuacji.

Indywidualni użytkownicy nie otrzymają już żadnej aktualizacji i muszą sobie radzić na własną rękę. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny poradnik, który wyjaśnia, w jaki sposób zabezpieczyć swój komputer. Według Net Applications, na całym świecie co czwarty użytkownik komputera wciąż korzysta z systemu Windows XP.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *