Patch Tuesday – dwie krytyczne luki zostaną załatane

W ubiegłym tygodniu Microsoft wypuścił ponadprogramową łatkę bezpieczeństwa, naprawiającą błędy znalezione w przeglądarce Internet Explorer. Za tydzień odbędzie się kolejna aktualizacja w ramach miesięcznego Patch Tuesday. Gigant z Redond poinformował, czego będzie ona dotyczyć.

Ze specjalnego raportu dowiadujemy się, że Microsoft załata aż sześć luk oznaczonych jako ważne. Kolejne dwie otrzymały etykietę „krytyczna”. Pierwsza z nich ponownie dotyczy przeglądarki Internet Explorer i po jej zaaplikowaniu konieczny będzie restart systemu. Druga związana jest z Microsoft SharePoint Server oraz Office Web Apps. Wszystkie krytyczne luki pozwalają na zdalne i nieautoryzowane wykonywanie kodu.

Oczywiście ze względów bezpieczeństwa, Microsoft nie wyjaśnia, czego dokładnie dotyczą wykryte usterki. Tego dowiemy się dopiero po zaaplikowaniu łatek. Aktualizacja odbędzie się 13 maja i będzie pierwszą, która nie dotyczy systemu Windows XP. Wsparcie dla tego produktu zakończyło się dokładnie 8 kwietnia.

Źródło: Microsoft, Neowin, Instalki

1 thoughts on “Patch Tuesday – dwie krytyczne luki zostaną załatane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *