Luka w Internet Explorer załatana, również na Windows XP

Microsoft szybko poradził sobie z luką w przeglądarce Internet Explorer, o której pisaliśmy na początku tygodnia. Błąd w zabezpieczeniach dotyczył Internet Explorera w wersji od 6 do 11 więc ilość potencjalnie zagrożonych komputerów jest ogromna. Pojawienie się łatki nie jest żadnym zaskoczeniem, Microsoft musi szybko reagować na tego typu błędy. Co ciekawe, pomimo zakończenia wsparcia technicznego Windowsa XP, update dostępny jest również dla tego systemu.

Na oficjalnym blogu poinformowano, że aktualizacja będzie instalowana automatycznie przez Windows Update u wszystkich użytkowników, którzy mają włączoną funkcję automatycznych aktualizacji. Łatka pojawi się również na Windows XP, tym razem Microsoft zrobił wyjątek pomimo wcześniejszych zapowiedzi o zakończeniu wsparcia. Microsoft przypomina, że zachęca użytkowników XP do migracji na bardziej nowoczesny system operacyjny jak Windows 7 lub Windows 8.1.

Przypominamy, że wykryta luka dotyczy Internet Explorera w wersji od 6 do 11, jednak ataki wykorzystujące nową dziurę koncentrują się przede wszystkim na wersjach 9-11, czyli trzech najnowszych. Cyberprzestępcy do ataku wykorzystują technologię Adobe Flash i poprzez nią zajmują niewielką część pamięci, która właśnie została „uwolniona” przez system. W ten sposób są w stanie obejść zabezpieczenia i zdalnie wykonać kod, który w normalnych warunkach byłby niedozwolony.

Źródło: Microsoft / Foto: neowin.net

1 thoughts on “Luka w Internet Explorer załatana, również na Windows XP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *