Microsoft Surface wciąż na minusie

Microsoft Surface 2 i Surface 2 Pro co prawda sprzedają się lepiej, niż pierwsza generacja tabletów, ale wciąż jest to niewystarczająca ilość, aby pokryć wszystkie koszty związane z produkcją sprzętu. Urządzenia z Windows RT oraz Windows 8.1 wciąż przynoszą straty ekipie z Redmond.

Według najnowszych danych, przychód z urządzeń Surface wyniósł w ostatnim kwartale 494 miliony dolarów. To o połowę więcej, niż w przypadku analogicznego okresu z ubiegłego roku. Nie oznacza to jednak, że tablety Microsoftu są prawdziwą żyłą złota.

Wręcz przeciwnie. Gigant z Redmond poniósł koszty związane z produkcją urządzeń i ich promocją rzędu 539 milionów dolarów. Łatwo idzie zatem policzyć, że w ostatecznym rozrachunku amerykańska firma straciła 45 milionów dolarów na dywizji urządzeń z Windowsem.

Microsoft przyznał, ze w ostatnich 9 miesiącach przychód z sekcji Surface wyniósł 1,8 miliarda dolarów, jednak całkowite koszty zamknęły się w kwocie 2,1 miliarda dolarów. Tablety powodują zatem całkiem sporą stratę.

Dobrą informacją jest fakt, że Microsoft z każdym miesiącem traci coraz mniej. Być może już niedługo zacznie zarabiać na swoich tabletach, a ludzie przekonają się do rozwiązań z Windowsem 8.1 na pokładzie.

Źródło: INSTALKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *