Prototyp klawiatury z obsługą gestów

Czy istnieje wygodniejszy sprzęt do pracy przy komputerze od klawiatury? Zapewne znajdą się osoby, które w tym miejscu wymienią panel dotykowy. A gdyby tak połączyć obie te funkcje? Microsoft pracuje właśnie nad nową technologią, dzięki której implementacja gestów na klawiaturze ma w założeniu znacznie zwiększyć efektywność w trakcie pracy. Co więcej, nagrano pierwszy materiał prezentujący w akcji innowacyjne rozwiązanie.

Prototyp zamieszczony w prezentowanym poniżej materiale wideo umożliwia łączenie pisania z określonymi gestami. Możemy przesuwać ekran w dowolną stronę ruchem dłoni, zaś poprzez odpowiedni skrót do map Bing widzimy jak poprzez ściskanie i rozsuwanie palców można błyskawicznie przybliżać widoki. Co więcej, omawiana technologia będzie obsługiwać gry. Na załączonym przykładzie prezenter za pomocą ruchów dłoni obsługuje wirtualną kierownicę.

Zaprezentowana klawiatura posiada mikroczujniki pomiędzy poszczególnymi klawiszami, dzięki czemu ruchy użytkownika oddane są z niezwykłą precyzją. Na dzisiaj nie jest znana choćby przybliżona data premiery czy cena tego typu urządzeń. Załączony materiał wygląda jednak obiecująco i pozostaje czekać, aż podobne rozwiązania staną się standardem w każdym domu.

Źródło: INSTALKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *